Lublin – co warto zobaczyć? Atrakcje dla dzieci

Lublin to jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Położony jest na północnym końcu Wyżyny Lubelskiej. W mieście możemy zobaczyć bezcenne zabytki pochodzące z różnych epok. Lublin posiada także przebogatą ofertę kulturalną.

Imprezą znaną na całym świecie jest Carnaval Sztukmistrzów. Jest to impreza, która łączy w sobie sztukę cyrkowa oraz teatr uliczny.

Co jeszcze warto w zobaczyć w Lublinie?

Oczywiście zabytki to nie jedyne atrakcje w Lubelskim.

Miłośnicy dzikiej przyrody z cała pewnością powinni odwiedzić dwa Parki Narodowe położone na terenie województwa lubelskiego, są to:
– Poleski Park Narodowy,
– Roztoczański Park Narodowy.

Znajdziemy też aż siedemnaście różnych parków krajobrazowych. Warto też zobaczyć słynne wąwozy lessowe, to właśnie z nich słynie województwo lubelskie. Jednym z najbardziej znanych jest wąwóz lessowy w lesie pomiędzy Pniakami a Kraśniczynem.

Miłośnicy poprzedniego ustroju również znajdą coś dla siebie. W Kozłówce oprócz przepięknego pałacu można odwiedzić unikatowe na skalę europejką Muzeum Socrealizmu.

Lubelskie z dziećmi

Lubelskie oferuje także masę atrakcji dla najmłodszych podróżników. Mali przyjaciele zwierząt z pewnością ucieszą się z wycieczki do zamojskiego zoo. Inna ciekawa atrakcja to Park Jurajski w Krasnobrodzie. Możemy też wybrać się do chełmskich podziemi, kredowych. Tam dzieciaki poznają historię Ducha Bielucha…

Podsumowując lubelskie to fascynujący region w Polsce. Każdy z nas znajdzie w nim coś dla siebie.